אחוזי שומן

אחוזי שומן

במאמר הזה אני הולך לדבר איתכם על אחוזי שומן מומלצים. אבל יותר חשוב מזה אני הולך להעיר את תשומת לבכם לגבי צורת חשיבה מאוד מאוד מוטעת שאני רואה אצל הרבה מאוד אנשים שמסתכלים על אחוז השומן שלהם. בואו נתחיל מהקל אל הכבד ואני אסביר לכם הכל עד סוף הפוסט הזה!

זה לא הנושא המרכזי שאני רוצה להתעכב עליו פה היום. אבל בקצרה כאשר אנחנו מסתכלים על אחוז שומן בריא לגברים אנחנו מדברים על איזור ה- 8% – 20% זה טווח טוב שאנחנו יכולים להיות בו. יותר גבוה מהטווח הזה כבר לא נחשב כל כך אחוז שומן בריא ובמידה ואתם נמצאים על אחוז שומן גבוה יותר מ – 20% תצטרכו להתחיל לרדת.

 אחרי שהבהרנו קצת את הדברים בנוגע לאחוזי שומן שנחשבים בריאים אני רוצה לדבר איתכם על איך אנשים מסתכלים על אחוזי השומן האלה, ואיך הם תופסים אותם בראש. 

תכף תבינו על מה אני מדבר (:

בתעשיית הפיטנס יש סטנדרטים מאוד גבוהים מבדרך כלל. כלומר אם אנחנו מסתכלים באינסטגרם, ביוטיוב ובכל הרשתות החברתיות על אנשים שעוסקים בפיטנס ובפיתוח גוף, אנחנו נראה סטנדרטים אחרים מאשר אם היינו מסתכלים על אנשים ״רגילים״ בחוף הים. אם נראה לבן אדם ״רגיל״ תמונה של בחור בעל 15% שומן הוא כנראה יחשוב שאותו בחור נראה מדהים. לעומת זאת, אם נראה תמונה של אותו בחור בעל 15% שומן לבן אדם שעוסק בפיטנס ופיתוח גוף סביר מאוד להניח שהוא יחשוב שהוא פתטי… לאור המצב הזה נוצר המון המון בלבול אצל המון אנשים. וזה מכיוון שאם תשאלו אנשים שנמצאים עמוק בתוך התעשייה הם עלולים להכניס לכם לראש שגבר עם 15% שומן נחשב בן אדם שמן! זה מכיוון שהסטנדרט שלהם זה להיות בעלי אחוזי שומן מאוד נמוכים. וכאשר בן אדם רגיל מהשורה שומע את הדברים האלה הוא פשוט משתגע ומתחיל לחשוב שהוא נחשב אדם שמן למרות שזה ממש ממש רחוק מהמציאות.

זה עלול להוביל לסיטואציה הבאה:

בואו ניקח דוגמא של בן אדם סטנדרטי מתחיל חיטוב. הוא יורד במשקל הופך לאדם בריא יותר, חטוב יותר, חזק יותר ומשופר יותר. והכי חשוב, אותו בן אדם מאוד מאוד מרוצה מאיך שהוא נראה והוא מרגיש עם עצמו מצויין. הוא מסתכל כל יום במראה והוא אומר לעצמו וואו אני נראה פשוט מדהים! 

בשלב מסויים הוא מראה לחברים שלו תמונות שלו או עושה בדיקת אחוזי שומן ובאותו הרגע אומרים לו שהוא 15 או 14 אחוז שומן. ברגע שהוא קולט שהוא בעל – 15% שומן הוא כבר לא מרגיש טוב עם עצמו כמו קודם. הוא כבר מתחיל לחשוב שהוא צריך להתחיל שוב חיטוב למרות שלפני שנייה הוא הרגיש פשוט מצויין עם איך שהוא נראה…. זאת סיטואציה מאוד מאוד נפוצה שקוראת להמון אנשים. אנשים שהמספר של אחוז השומן משחק להם בראש וגורם להם לחשוב שהם נראים רע למרות שלפני שהם התייחסו למספר הם הרגישו מצויין עם איך שהם נראים.

וכל זה בגלל סטנדרטים לא הגיוניים ולא מוצדקים בכלל אם אתם שואלים אותי, שנכנסו לנו לראש וגרמו לנו לחשוב שאנחנו לא טובים כמו שאנחנו באמת. 

ובנוסף, יכול להיות שהרבה מכם לא מבינים איזה יתרונות מדהימים יש לאחוז שומן קצת יותר גבוה להציע לאימונים שלנו בחדר כושר. התאוששות טובה יותר, ביצועים טובים יותר, מראה גדול יותר והמון דברים שאתם לא כל כך תצליחו לנצל כאשר אתם באחוז שומן מאוד נמוך.

סיכום

לסיכום, זה המסר העיקרי שאני רוצה להעביר לכם בפוסט הזה. תפסיקו להיות אובססיביים לאחוזי שומן. אם אתם מרגישים טוב עם אחוז השומן שלכם ואתם מרגישים שאתם נראים מיליון דולר (כמו בשיר) האחוז שומן (המספר) לא משנה כלום!!! תזכרו שהעיקר הוא שאתם שלמים עם עצמכם ושאתם מבסוטים כאשר אתם מסתכלים על המראה במקלחת.

 אני מקווה מאוד שהצלחתי לתת לכם פרספקטיבה חדשה בנוגע לכל הנושא שקשור באחוזי שומן מומלצים ושעכשיו תתחילו להסתכל על הדברים אחרת ובצורה נכונה יותר. 

קפיצה מהירה לנושא מעניין
בואו לקבל מעטפת שלמה של אימונים ותזונה שתותאם לכם אישית, כולל מעקבים וליווי אישי מלא עד למטרה שלכם!
עוד באותו נושא...
לקבלת התוכן הכי חם בעולם הכושר והתזונה