איך לאכול בריא? הטיפים שישנו את חייכם!

איך לאכול בריא

בפוסט זה נראה איך לאכול בריא כדי לשפר את אורח החיים שלנו.

מלבד הצורך להתאמן, כל מתאמן שנמצא בעיצומה של הדרך להשגת המטרה יודע כי הוא חייב לשים לב לכל מה שנכנס לגוף.

לכן כמעט כל המתאמנים ישאלו את עצמם – איך לאכול בריא? הרי הפיתויים שנמצאים מסביב הם כל כך מפתים, ובו בזמן אף אחד לא קיבל חוברת הדרכה.

המצוקה היא בהחלט מובנת, ולכן אנו במכללת מאסלו החלטנו להרים את הכפפה ולתת לכם כמה טיפים חשובים

ישנם לא מעט מתאמנים שמספרים כי הקושי האמיתי שלהם הוא לא באימונים, הקושי האמיתי שלהם מגיע בכל מה שקשור לתזונה.

כי בסוף מספיק טעות אחת קטנה בכדי להחזיר את המצב לאחור, ואם לא היה התקדמות – כל מתאמן יתחיל להגיש תחושה כי אין לו מה להשיג אם אין שום התקדמות בשום צורה.

אז רגע לפני שאתם מרימים ידיים, קחו נשימה עמוקה ותקראו את המאמר הבא.

הוא יעשה לכם סדר בכל מה שאתם צריכים לדעת, כך שבסיומו אתם תדעו באופן חד משמעי איך לאכול בצורה נכונה ובצורה בריאה.

כך שבסוף תוכלו ביחד עם האימונים גם לראות תוצאות טובות, תוצאות שיגרמו לכם מידה מסוימת של סיפוק והמון גאווה על הדרך שעשיתם.

לפני שקונים מוצר – קוראים מה הוא מכיל

אולי עד היום כאשר הייתם בסופר, הייתם קונים מוצרים כאלה או מוצרים אחרים בצורה עיוורת. אך בכדי שתוכלו לאכול בריא, אתם תהיו מוכרחים לדעת בדיוק מה כל מוצר מכיל בתוכו. יש מוצרים שהם רק נראים בריאים, אך בפועל אין בהם שום מרכיב המעיד על בריאותם.

אתם כמובן תוכלו לראות סיטואציה הפוכה שבה אתם חושבים שמוצר מסוים לא בריא, אך בפועל כאשר תקראו את הרכיבים שלו תגלו כי הוא בריא יותר ממוצרים אחרים. אז איך לאכול בריא? קודם כל בכדי שתוכלו לאכול בריא אתם תהיו מוכרחים להבין וללמוד איך לקרוא את הרכיבים. ברגע שתבינו שאתם לא קונים מוצרים המוגדרים כזבל, יהיה לכם קל יותר להתקדם הלאה.

לפני שתמשיכו הלאה: הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לדעת איזה סוג מתאים לכם אימון פול באדי או אימון ab, בהצלחה ?

אל תאכלו מהר, אף אחד לא רודף אחריכם

תמיד כאשר אנו מתחילים לאכול, אנו כבר מדמיינים מה אנחנו עומדים לעשות אחר כך. אך לשאלתכם – איך לאכול בריא? התשובה היא קודם כל לאכול לאט. תזכרו כי אכילה איטית של האוכל תאפשר לכם להיות שבעים יותר, אפילו אם אכלתם כמות קטנה יותר מהכמות שאותה אתם אוכלים בדרך כלל.

אם תאכלו מהר אתם גם לא תהנו מהארוחה, וגם אתם פחות תשבעו מהאוכל – מכאן הסיכוי שלכם להתחיל לאכול שטויות הוא גבוה יותר. ברגע שתקפידו לאכול את הארוחות במהלך היום בצורה איטית ונכונה, אתם תוכלו לראות איך אתם תהיו שבעים לכל משך היום. זה ימנע מכם לעשות כל מיני דברים שלאחר מכן אתם תתחרטו עליהם.

תצמצמו את המלח ואת הסוכר

מלח וסוכר הם חלק בלתי נפרד מהאוכל שאותו אנו אוכלים, וכמובן שהדרישה היא שלא תתנזרו מהם. הרי בסוף המטרה היא שגם תאכלו בריא, וגם תוכלו להביא את עצמכם למצב שאתם נהנים מהאוכל. אך מה שאתם כן יכולים לעשות זה להוריד את הכמויות, כך שתביאו את עצמכם למצב שבו אתם שולטים בכמות המלח ובכמות הסוכר.

איך לאכול בריא? מורידים בהדרגה את כמויות המלח ואת כמויות הסוכר, עד שתוכלו להתרגל לכמויות נורמטיביות. אנו יכולים להבטיח לכם כי עם הזמן אתם תבינו כי אוכל ללא מלח וללא סוכר הוא יותר טעים, הכל בסופו של יום זה עניין של הרגל – ברגע שתרגילו את הגוף שלכם לאכול ככה זה יראה לכם מאוד טבעי.

איך לאכול בריא? – תאכלו כמה שיותר ירקות ופירות

זה אומנם יכול להישמע לכם כמו סוג של קלישאה, אך זה באמת חשוב. הירקות והפירות עשירים בוויטמינים ובסיבים תזונתיים, אם תאכלו אותם בקביעות – אתם תוכלו להיות על גג העולם. גם מתאמנים צריכים לחזק את הגוף שלהם לקראת האימונים השונים, ולכן אכילת פירות וירקות היא דרך מעולה לעשות זאת.

ירקות בשונה מפירות ניתן לאכול ללא הגבלה, ורצוי כי לכל ארוחה תוסיפו גם כל מיני סוגים של ירקות. בנוגע לפירות הדעות הן קצת יותר חלוקות מכיוון שהן מכילות בתוכן לא מעט סוכרים, אך ההמלצה היא לאכול פרי או אפילו שתי פירות בכל יום. זה יאפשר לכם גם להנות מעוד גיוון בתפריט, ובו בזמן לדאוג שאתם מחזקים את הגוף.

הקפידו להגיע לכמות החלבון הרצויה

כל מתאמן שתשאלו אותו איך לאכול בריא? הוא יגיד לכם ישר עד כמה חשוב לצרוך חלבונים כמעט בכל ארוחה. עבור מתאמנים מדובר על הדרך האידיאלית לפתח שריר, ומבלי להגיע לכמות החלבון הרצויה המשימה כולה הופכת להיות כמעט בלתי אפשרית. כך שהחלבון הוא חשוב מאוד, ורצוי שתוודאו כי אתם אוכלים את כמות החלבון הרצויה.

במקרה שבו אינכם מצליחים להגיע לכמות החלבון הרצויה, בכל זאת מדובר על כמות לא קטנה. אתם תוכלו להוסיף לתפריט שלכם חטיפי חלבון או אבקות חלבון, שהן יסייעו לכם להשיג את כמות החלבון הרצויה. כמעט כל מתאמן או מתאמנת צורכים בצורה כזאת או אחרת אבקות או חטיפי חלבון. כך שאין לכם מה לחשוש מכך, להפך זה רק יסייע לכם להשיג את המטרה שאותה הצבתם ממש מול הפנים שלכם.

תבנו לעצמכם תפריט מסודר ומגוון

כל מי ששואל – איך לאכול בריא? מבין מיד כי מדובר על משימה מאוד קשה, משימה שיהיה קשה מאוד לבצע אותה באופן עצמאי. הרי לאכול באופן אינטואיטיבי מכל הבא ליד, זוהי עשויה להיות טעות גדולה שתשלמו עליה ביוקר. רצוי כי תדעו בכל יום מה אתם מכניסים לפה, כך יהיה לכם הרבה יותר קל לאכול בצורה מסודרת וגם לאכול בצורה בריאה.

לכן אחד מהטיפים החשובים ביותר הוא לאכול על פי תפריט, ולא בכל יום לחשוב מה תוכלו לאכול היום. אומנם זה עשוי להיות שוחק לאכול בהתאם לתפריט, ומהסיבה הזאת תוכלו להכין לעצמכם מספר תפריטים שונים או מספר אפשרויות לכל ארוחה – ומכאן הכוח לגמרי נמצא בידיים שלכם. אתם כן תוכלו לאכול אוכל בריא, אך בו בזמן לא תביאו את עצמכם למצב שבו האוכל נהיה משעמם מבחינתכם.

בניית תפריט מסודר תעזור לכם גם להוריד את הבטן ולראות תוצאות הרבה יותר מהר מביצוע אימונים בשגרה.

השתדלו שלא לאכול בחוץ בקביעות

זה מאוד כיף לאכול בחוץ, בטח כאשר אתם יכולים להרשות לעצמכם לעשות את זה. כך אתם חוסכים לעצמכם את הצורך להכין את האוכל, ובו בזמן אתם גם יכולים לאכול את האוכל שאתם הכי אוהבים. אך אפילו אם אתם מזמינים אוכל שהוא בריא מבחוץ, אתם לא באמת יכולים להיות במעקב עד כמה הוא באמת בריא. הרי יכול להיות שבתוך האוכל יהיו דברים לא בריאים, דברים שאינכם יודעים על קיומם.

לכן הטיפ הוא להפחית את כמות הפעמים שאתם אוכלים בחוץ. חשוב מאוד שלא תימנעו מעצמכם לאכול בחוץ בצורה גורפת, אך כן תורידו את כמות הפעמים שזה קורה. כך תוכלו לדעת בכל ארוחה בדיוק מה אתם אוכלים, וזה יסייע לכם לאכול בריא וגם להיות באופן תמידי במעקב.

אחרי שהבנו את החשיבות למה כדאי לאכול בריא, הגיע הזמן גם לבנות תוכנית מתאימה, אנחנו רוצים להמליץ לכם על הפוסט הבא שלנו שמדבר על בניית תוכנית אימונים לירידה במשקל.

בהצלחה ?

קפיצה מהירה לנושא מעניין
בואו לקבל מעטפת שלמה של אימונים ותזונה שתותאם לכם אישית, כולל מעקבים וליווי אישי מלא עד למטרה שלכם!
עוד באותו נושא...
לקבלת התוכן הכי חם בעולם הכושר והתזונה