הטיפ השבועי: איך לבחור מכון כושר?

איך לבחור מכון כושר

החלטתם כי הגיע הזמן לקום מהספה ולהתחיל להתאמן? אחת מהבחירות הראשונות שאותן תצטרכו לעשות היא לבחור את חדר הכושר שבו תתאמנו. השאיפה שלכם תהיה לכל אורך הדרך, לעשות את הבחירה שהכי מתאימה לכם ולא לחשוב איזה בחירה תהיה נכונה לאחרים. בסופו של יום לכל אחד מאיתנו יש סטנדרטים שונים לשאלה – איך לבחור מכון כושר? אנו ננסה להציג לפניכם את כל האלמנטים החשובים ביותר שאסור לכם לפספס אותם.

לא מן הנמנע כי אחרי שתקראו את המאמר הבא, אתם תוכלו לדעת בצורה הכי ברורה שיש איזה מכון כושר הכי מתאים לכם מבין ההיצע הגדול שקיים. אומנם מדובר רק על בחירה אחת, אך מדובר על בחירה אחת שיכולה לשנות את כל הדפוס של האימונים. בחירת המכון הנכון משפיעה באופן ישיר על השגת התוצאה הרצויה באימונים, היא יכולה לקדם אתכם להשגת המטרה אך בו בזמן גם להרחיק אתכם.

אנו במכללת מאסלו עושים כל מאמץ על מנת להביא אתכם אל עבר השגת המטרות הרצויות. המאמר הבא נכתב במיוחד עבורכם, כך שתוכלו לדעת איך לעשות בחירה נכונה. אם יש לכם עוד שאלות, הצוות המיומן שלנו ישמח לשוחח אתכם – ולתת לכם את כל העצות הכי חשובות שיש.

אל תבחרו מכון כושר רחוק מהבית שלכם

אחת מהטעויות הנפוצות ביותר באה לידיי ביטוי כאשר לא מעט מתאמנים בוחרים חדש כושר רחוק מהבית שלהם. סיטואציה שמחייבת אותם לנסוע לא מעט, דבר שעלול בשלב מסוים להיות מאוד מתיש ומעייף. קחו בחשבון כי לא תמיד יהיה לכם מספיק זמן פנוי, אך עדיין אתם תצטרכו לבצע את האימון בכדי להמשיך בתוכנית האימונים.

לכן אם אתם שואלים איך לבחור מכון כושר, הטיפ הראשון שנרצה לתת לכם הוא שתדאגו כי המכון יהיה כמה שיותר קרוב לבית שלכם. כך שלא תמצאו את עצמכם מתחבטים בשאלה – האם ללכת לאימון או שמא מוטב לוותר על האימון? השאלה הזאת באה לידיי ביטוי בעיקר במקרים שבהם חדר הכושר רחוק מהבית.

הקשיבו מה יש למתאמנים אחרים להגיד

אם זוהי הפעם הראשונה שאתם מגיעים לחדר הכושר, מוטב כי תשמעו מה יש למתאמנים אחרים לספר לכם. דווקא המתאמנים שמגיעים לחדר הכושר בקביעות, הם אלה שיכולים לסייע לכם לעשות את הבחירה הנכונה. ברוב המקרים המתאמנים יהיו אלה שיספרו לכם את כל הדברים שהנציגים של חדר הכושר ינסו להסתיר.

אתם תוכלו לפנות למתאמנים שאתם מכירים, אולי מדובר על בני משפחה או חברים קרובים. מצד שני תוכלו לשאול מתאמנים בתוך חדר הכושר, אין לכם שום סיבה להתבייש או לחשוש. אחרי שתשאלו את השאלות הנכונות, תוכלו להביא את עצמכם למצב שבו תדעו איזה מבין האפשרויות הכי מתאימה לכם. איזה מכון כושר הולך להיות המכון שבו הכי תאהבו להתאמן.

המתקנים השונים הנמצאים בחדר הכושר

לכל חדר כושר יש את המתקנים הייחודיים עבורו, וכאשר אתם מתלבטים – איך לבחור מכון כושר? אתם לא יכולים שלא לבחון מה כל חדר כושר מציע לכם. יש מכוני כושר שמציעים מבחר ענק של מתקנים, כאלה שיהפכו את האימון שלכם להרבה יותר יעיל והרבה יותר אפקטיבי. 

מצד שני יכולים להיות מכוני כושר קטנים שיעמידו לרשותכם מבחר מצומצם של מתקנים. עבור חלק מהאנשים המבחר הקטן יכול להיות טוב יותר, ויש כאלה שמעדיפים מבחר גדול של אפשרויות. תעשו את הבחירה שאתם יודעים שהיא הכי מתאימה והכי נכונה עבורכם. אל תחשבו תמיד כי חדר הכושר הגדול ביותר הוא בהכרח גם הכי נכון עבורכם.

אל תשכחו לבדוק את החוגים במכון כושר

אפילו אם נרשמתם לחדר הכושר בעיקר בכדי להתאמן במתקנים השונים, אל תשכחו להסתכל על החוגים השונים שאותם חדר הכושר מציע. לא פעם תוכלו למצוא חוגים שמדברים אליכם, כאלה שתוכלו באמצעותם לגוון במעט את תוכנית האימונים שלכם – שכמו שאתם בוודאי יודעים יכולה להיות בשלב מסוים בנאלית ומשעממת.

אפילו אם החוגים הם כאלה שפחות מתאימים לכם, מוטב כי תדעו זאת לפני שאתם עושים מנוי בכל אחד מחדרי הכושר. לעיתים תשומת לב לפרטים הקטנים הללו יכול להיות משמועתי עבורכם, כי השאיפה שלכם לכל אורך הדרך היא להפיק את המירב מחדר הכושר. זוהי גם הסיבה שבגללה הכנו עבורכם מאמר שלם שעוסק בשאלה – איך לבחור מכון כושר בצורה שהכי נכונה לכם.

שעות הפתיחה והסגירה של חדר הכושר

יש עוד מספר דברים שאתם צריכים לדעת בכל מה שקשור לשאלה איך לבחור מכון כושר. אחד מהדברים המשמעותיים ביותר שיכולים להשפיע על הבחירה הסופית שלכם היא זמני הפתיחה וזמני הסגירה של חדר הכושר. יש כאלה שיכולים להתאמן רק בשעות מאוד מסוימות בכל יום, ולכן חשוב מאוד שתסתכלו כי מכון הכושר שבו אתם תתאמנו יהיה פתוח בשעות הללו. יש כאלה שעבורם האלמנט הזה הוא האלמנט המשמעותי ביותר בקבלת ההחלטות הסופית.

כל מכון כושר יודע בדיוק מהן שעות הפעילות שלו, ולכן מספיק שתשאלו את אחת הפקידות בקבלה בכדי לקבל מענה על השאלה המשמעותית הזאת. שוב אנו רואים כי שאלה אחת פשוטה יכולה לשנות את קבלת ההחלטות כולה. לא פעם מתאמנים עזבו חדר כושר כזה או אחר בגלל ששעות הפעילות לא התאימו להם.

הדינמיקה עם הצוות בחדר הכושר

זה לא באמת משנה אם אתם מתאמנים חדשים או מתאמנים ותיקים, הצוות בחדר הכושר יכול לשנות את כל הגישה שלכם לאימון כולו. אפילו אם אתם תרצו לבצע את האימון בעצמכם ואפילו אם הכנתם לעצמכם תוכנית אימונים מראש, תמיד זה טוב שיהיה צוות מנוסה ומקצועי בחדר הכושר. כך תוכלו להרגיש בנוח לפנות אליהם.

הצוות בחדר הכושר זה לא רק המאמנים שמסתובבים בניכם ויוכלו להאיר את תשומת ליבכם לכל מיני נושאים שונים. מדובר גם על אנשי הצוות האחרים, שהם אלה שצריכים לקבל את פניכם בכל פעם שאתם נכנסים לחדר הכושר. כך שזה עוד נדבך מאוד חשוב בשאלה איך לבחור מכון כושר, ולא מעט אנשים נוטים שלא לייחס לעניין הזה את החשיבות הנכונה. דווקא כאשר במכון הכושר יש צוות שלם של אנשים שנעים לכם להיות בקרבתם, תוכלו להוציא את המיטב מכל אימון.

העומס בחדר הכושר בשעות השונות

הסיוט הכי גדול בחדרי הכושר הוא לחכות דקות ארוכות לכל מתקן ומתקן, סיטואציה שיכולה להיות שכיחה מאוד בחדרי הכושר השונים. אך כאשר אתם שואלים איך לבחור מכון כושר, אתם תצטרכו לשים לב לנושא הזה. כי בסוף המטרה שלכם היא לבצע את האימון אופן שוטף, כך שתוכלו שלא לבזבז את הזמן שאותו אתם מקדישים לטובת האימון.

יש חדרי כושר באזורים שונים שהם עמוסים מאוד ומצד שני יש חדרי כושר אחרים שבהם העומס הוא לא משמעותי. מספיק שתגיעו לבקר בחדר הכושר בזמנים שונים של היום, תוכלו לראות עד כמה הוא עמוס. אם אתם לא אוהבים להתאמן בחדר כושר עם עוד הרבה אנשים, שווה להקדיש קצת זמן בכדי לבחון את המצב הזה. 

קפיצה מהירה לנושא מעניין
בואו לקבל מעטפת שלמה של אימונים ותזונה שתותאם לכם אישית, כולל מעקבים וליווי אישי מלא עד למטרה שלכם!
עוד באותו נושא...
לקבלת התוכן הכי חם בעולם הכושר והתזונה