איך פאזלים יכולים להועיל לבריאות הנפשית שלך (ועוד!)

איך פאזלים יכולים להועיל לבריאות הנפשית שלך

בין אם אתה מעריץ גדול של פאזלים או אם אתה רק מתחיל להיות סקרן מדוע כל כך הרבה אנשים משקיעים בפעילות זו, המשך לקרוא כדי לגלות את היתרונות המפתיעים של פתרון פאזלים למבוגרים.

היתרונות של פתרון פאזלים למבוגרים

זיכרון טוב יותר

כאשר אנו פותרים פאזלים, אנו מחזקים את הקשרים הנוכחיים בין תאי המוח שלנו, הידועים גם בשם נוירונים. פעילות זו מגדילה את מספר הקשרים החדשים בין התאים. במונחים של הדיוטות, זה אומר שאנחנו מגבירים את מהירות תהליכי החשיבה והשוויון הנפשי שלנו.

הם טובים במיוחד לשיפור הזיכרון לטווח קצר. זהו סוג הזיכרון שעוזר לנו לזכור צבעים וצורות ולהסתכל על התמונה הגדולה יותר כדי להבין כיצד הפאזל כולו משתלב.

פתרון בעיות משופר

על ידי פתרון בעיות בצורה יצירתית וחשיבה ביקורתית, אנו יכולים להיתפס כחברים יקרי ערך בכוח העבודה. ניתן לחדד ולפתח מיומנויות אלו בצורה משמעותית באמצעות פתרון חידות.

פאזלים מחייבים אותנו להסתכל על דרכים שונות לפתור בעיה. הרבה ניסוי וטעייה מעורבים. בכך אנו לומדים את החשיבות של להעלות תיאוריות, לבחון את ההשערות שלנו ולשנות את נקודת המבט שלנו בכל פעם שמשהו לא ממש מסתדר. יישום מיומנויות אלו בעבודה ובקריירה שלנו יכול ליצור עבורנו חוויות חדשניות ומשנות משחק.

חשיבה חזותית-מרחבית

פתרון פאזל מחייב אותך להסתכל על החלקים השונים ולגלות כיצד הם משתלבים בתמונה הגדולה יותר. תרגול קבוע של תרגיל זה יכול לעזור לשפר את החשיבה החזותית-מרחבית שלך. מיומנות זו מסייעת במשימות יומיומיות שונות כגון נהיגה, ארגון, שימוש במפות ועוד. היכולת המסוימת הזו חשובה מאוד גם בתעשיות ובתחומים מסוימים כמו הנדסה, אדריכלות, כימיה, כירורגיה ואפילו אמנות.

יתרונות חינוכיים

משחקי פאזל כגון תשבצים מועילים גם הם בפיתוח אוצר מילים נהדר. הם יעילים בשיפור מיומנויות המחקר, האיות והשפה – לעתים קרובות מבלי ששמנו לב. המיומנות מתאימה לכל הגילאים. אתה אף פעם לא יכול להיות מבוגר מדי בשביל ללמוד ביטויים ומילים חדשות – וחידות הן דרך ממש מהנה לעשות זאת.

מאיץ נקודות IQ

הרכבת פאזלים יכולה לשפר את אוצר המילים, הזיכרון, ההיגיון וההיגיון. זה לא מאוד מפתיע שיתרון נוסף של פתרון חידות הוא אולי העלאת מנת המשכל שלך. במחקר של אוניברסיטת מישיגן, חוקר מצא שמבוגרים יכולים להגביר את מנת המשכל שלהם עד ארבע נקודות אם הם מבלים לפחות 25 דקות במשחק חידות מדי יום.

חולים עם דמנציה ואלצהיימר

בין אם אכפת לך לשפר את מנת המשכל שלך או לא, העובדה שאתה שומר על המוח שלך פעיל עם חידות יכולה להיות בעלת יתרונות זיכרון משמעותיים עבורך. זה מאוד יתרון בדחיית תסמינים של מצבים נפשיים ניווניים מסוימים כמו מחלת אלצהיימר ודמנציה.

מחקרים אומרים לנו ששמירה על פעילות המוח על ידי פתרון חידות ופעילויות דומות אחרות יכולה להוריד משמעותית את כמות הנזק לתאי המוח המתרחש בדרך כלל בחולים עם אלצהיימר. זה גם משפר את הצמיחה של נוירונים חדשים ומחזק את הקשרים הקיימים ביניהם.

יכול להיות גם קשר בין כמה שנים אתה משחק פאזלים באופן קבוע לבין הסיכויים לפתח אלצהיימר. אם התיאוריות הללו נכונות, אז אתה יכול להפחית או למנוע את הסיכונים לפתח מחלה זו ככל שתקדים לעשות פאזלים כחלק קבוע מחייך.

מצב רוח טוב יותר

היתרון הברור ביותר של פתרון פאזלים הוא כיצד הוא מגביר את יכולת המוח שלנו לייצר דופמין. ולמרות שאיננו יכולים לראות ולדמיין את ההפקה הזו, ניתן להרגיש את ההשפעות כמעט מיד. הדופמין אחראי לשיפור הריכוז, הזיכרון, המוטיבציה ואפילו תחושות האופטימיות שלנו.

הנוירוטרנסמיטר משתחרר בכל פעם שאנו מסיימים פאזל בהצלחה, או אפילו אם רק נקבל חלק אחד במקום הנכון. זה קורא לנו להמשיך לעבוד על הפאזל ולאתגר את עצמנו עד שנצליח.

ניהול רמות מתח

זה עשוי להישמע סותר לפאזל להפחית את רמות הלחץ מכיוון שהם בדרך כלל מאתגרים. עם זאת, חידות הוכחו כמסייעות לנו להירגע. למוח האנושי יש מצב בטא, הידוע גם כמצב ערות. זהו המקביל של מצב האלפא שלנו, או המצב 'החלומי'. שניהם מועילים בפתרון בעיות.

על ידי קידום הרפיה, אנו מקבלים שינוי תודעתי שיכול להוביל ליתרונות שונים כמו שיפור הלך הרוח הכללי שלנו, היכולת ליצור קשרים עמוקים יותר, שיפור מצב הרוח, הפגת מתחים והגברת הביטחון העצמי שלנו.

תשומת לב לפרטים

ניסיון לפתור חידה, במיוחד פאזל, כרוך בתשומת לב לפרטים, במיוחד אם יש לך פאזל עם חלקים זעירים מאוד. אתה צריך לאמן את העיניים שלך למיין את ההבדלים הקלים ביותר בצורות ובצבעים כדי לחבר הכל ביחד. היכולת לקלוט את הפרטים הקטנים יכולה לעזור לא רק בפתרון חידות אלא כמעט בכל היבט של חיינו, כולל עבודה. להיות ממוקד יותר בפרטים ודיוק יכול לשפר את איכות העבודה והקריירה שלנו.

פִּריוֹן

להיות נטולי מתח ומאושרים מאפשר לנו להתמקד ביתר קלות. כאשר יש לנו רמת ריכוז גבוהה, אנחנו יכולים גם לשפר מאוד את התפוקה שלנו בין אם בבית ובין אם בעבודה. לדוגמה, אם אתה מתקשה להתמקד במשימה בעבודה או בבית הספר, זה עוזר לקחת הפסקה קצרה. שקול לעשות פאזל ולעזור לאפס את המוח שלך, לעזור לו להתמקד מחדש.

למעשה, הרבה משרדים ברחבי העולם מתחילים לכלול משחקי פאזל בחדרי השבירה שלהם. עריכת פאזלים מאפשרת לעובדים שלהם להוריד את דעתם מהמשימות שלהם לזמן מה, לחזור רעננים ומוכנים לקפוץ חזרה לעבודתם.

שיתוף פעולה

סיבה נוספת לשלב חידות במסגרת המשרדית היא היכולת שלו לבנות שיתוף פעולה בין העובדים. מחקר שנערך באוניברסיטת ייל גילה כי מתן אפשרות לאנשים לשתף פעולה יחד כדי לפתור חידות יכול לשפר את מערכות היחסים, את היכולות שלהם לעבוד יחד ולסיים משימות.

חיבור משפחתי

לבסוף, אם אתה בין האנשים הרבים שנמצאים בהסגר עם המשפחה או החברים שלהם במהלך תקופה זו, פתרון פאזלים יכול לספק פעילות מהנה ומרגיעה שתוכל לשתף. אתה יכול לקצור את כל היתרונות שהוזכרו לעיל ובמקביל לבלות זמן איכות עם האנשים שנמצאים איתך.

אנו מקווים שמאמר זה הגיע בזמן טוב עבורך. שולחים את האהבה שלנו כמעט לכולם שם בחוץ. זכרו לשמור על בטיחות ובריאות, ואל תשכחו מהבריאות הנפשית שלכם בתקופה זו.

קפיצה מהירה לנושא מעניין
בואו לקבל מעטפת שלמה של אימונים ותזונה שתותאם לכם אישית, כולל מעקבים וליווי אישי מלא עד למטרה שלכם!
עוד באותו נושא...
לקבלת התוכן הכי חם בעולם הכושר והתזונה