חמש סיבות לתת לצדקה

לתת צדקה

תרומה למטרות שאכפת לך מהן לא רק מועילה לארגוני הצדקה עצמם, היא יכולה להיות מתגמלת מאוד גם עבורך. מיליוני אנשים נותנים לצדקה על בסיס קבוע כדי לתמוך במטרות שהם מאמינים בהן, כמו גם על ההשפעה החיובית שיש לזה על חייהם.

אז למה לתת לצדקה כל כך משמח? בדקנו מקרוב חמש סיבות לתרום עבור עמותה לנזקקים שבחרנו.

6. צדקה מפחיתה את העוני

ארגונים יעילים מאוד בצמצום העוני. זאת הודות להתמקדות בגורמים התורמים לעוני, כמו אי שוויון מגדרי ונגישות מוגבלת לחינוך. במהלך השנים, שיעור העוני הצטמצם באופן משמעותי. ב-2015, שיעור העוני ב-1990 נחתך בחצי חמש שנים לפני המועד. צדקה מילאה תפקיד גדול בהישג הזה.

7. לתת צדקה מטיבה גם לתורמים

צדקה עוסקת בנתינה מבלי לצפות לתמורה, אבל התורמים מקבלים הטבות לא מוחשיות. עזרה לזולת יוצרת רגשות של שלווה, גאווה ומטרה. רגשות אלו מתורגמים לחיים מוגשמים יותר. כאשר אנשים חווים את החיוביות הזו, סביר יותר שהם ימשיכו לתת ולהשתתף גם בדרכים אחרות. העולם הוא מקום טוב יותר כאשר לאנשים יש מטרה.

8. צדקה מביאה תשומת לב לנושאים החמורים ביותר

מכיוון שהוא מטפח תחושת קהילה ומטרה, רוב האנשים רוצים לעזור לסובבים אותם. עם זאת, רבים אינם מבינים את הדחיפות של בעיות מסוימות או יודעים כיצד לעזור. תרומה חשובה כי היא מעלה את המודעות לנושאים ונותנת לתורמים את הכוח לעשות משהו בנידון.

9. ארגוני צדקה מגינים על בריאות הציבור

חוסר גישה לשירותי בריאות טובים הוא בעיה רצינית. זה כולל טיפול ברבייה, טיפול שיניים וטיפול רפואי מונע. בעיות כמו מים מזוהמים תורמות גם למחלות ומוות של מאות אלפי אנשים מדי שנה. כשאנשים לא בריאים, זה משפיע על כל היבט בחייהם ומזין את העוני. ארגונים המתמקדים בבריאות באמצעות תוכניות חיסונים, מים נקיים ושירותים אחרים מאפשרים לקהילות לשפר את חייהן.

10. לתת צדקה מבטיחה כי זכויות האדם יכובדו

זכויות אדם הן לא משהו שמישהו צריך להרוויח. זכויות אלו כוללות את הזכות לחיים, לחינוך, לעבודה ולחופש הביטוי. ארגונים רבים מתמקדים בדברי החיים החיוניים כמו מחסה, מזון, מים וחינוך. בעוד שממשלות צריכות להיות אחראיות לדאוג לאלו שנמצאים בגבולותיהן, לרוב זה לא קורה מסיבה זו או אחרת. לכן ארגוני צדקה כל כך חשובים. עמותות רבות גם מחייבות ממשלות אחריות כאשר הן אלו שמפרות זכויות אדם.

לסיכום

לאחר שבחרתם את הארגון שברצונכם לתרום כדי לזכור שסכום הכסף שאתם תורמים אינו משנה. כל מה שחשוב זה איך תרמת את זה. התאמת ערכים תעזור לך להפוך לאדם טוב יותר. עם זאת, עליך להיזהר מארגונים מזויפים מכיוון שהם ישתמשו לרעה בכסף שתרמת למען מטרה חיובית. ערכו תמיד מחקר נכון ובחרו את הארגונים שנרשמו על ידי הממשלה.

קפיצה מהירה לנושא מעניין
בואו לקבל מעטפת שלמה של אימונים ותזונה שתותאם לכם אישית, כולל מעקבים וליווי אישי מלא עד למטרה שלכם!
עוד באותו נושא...
לקבלת התוכן הכי חם בעולם הכושר והתזונה