מדריך פיתוח גוף למתחילים – כל התשובות לכל השאלות

פיתוח גוף למתחילים

כל מי שעושה את צעדיו הראשונים בעולם של פיתוח גוף, מוצא את עצמו עם הרבה מאוד שאלות. אך בכדי שתוכלו לעשות את ההחלטות הנכונות, אתם תהיו מוכרחים לקבל מענה מקצועי לכל שאלה. כל שאלה שלא תקבלו עליה תשובה, עלולה להביא אתכם למצב שבו תקבלו החלטות שגויות – כל החלטה שגויה עלולה גם לעכב אתכם מלהשיג את התוצאה הרצויה.

אז מה אתם באמת צריכים לדעת על התחום הזה? האמת היא שיש המון מידע שאתם צריכים לדעת אותו, אך חלק מהמידע יגיע אליכם במסגרת ניסוי וטעיה. במדריך הבא אנו ננסה לענות על כמה שיותר שאלות שעשויות להעסיק אתכם וכאלה שעשויות לשנות ממש את דפוס האימון שבו תבחרו.

יש לכם עוד שאלות על פיתוח גוף למתחילים? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, ואחד מאנשי המקצוע שלנו יספק לכם תשובות. כי המכללה הוקמה על מנת לסייע לכל מתאמן בפיתוח הגוף, זה לא משנה אם מדובר על מתאמן הנמצא בתחילת הדרך או מנגד על מתאמן עם רזומה עשיר.

עד כמה הגנטיקה משמעותית בפיתוח גוף?

זה נכון שגנטיקה היא אחד מהאלמנטים המשמעותיים ביותר שאתם צריכים להתייחס אליהם בעת פיתוח הגוף, אך בו בזמן מדובר על אלמנט שניתן לגבור עליו ברוב המקרים. מתאמן שיש לו גנטיקה טובה יוכל לראות תוצאות בצורה מהירה יותר, בהשוואה למתאמן שיש לו גנטיקה קצת פחות טובה שיצטרך לעבוד קשה יותר. אך בו בזמן שני המתאמנים יוכלו להגיע לאותה התוצאה, הגנטיקה לא תמנע ממתאמן להגיע לתוצאה מסוימת.

אך בכדי שתוכלו להבין מה מונע מכם להשיג תוצאות בקלות, אתם תצטרכו לשים את הנושא הגנטי על השולחן. מתאמנים מתחילים אשר רוצים לשמוע על פיתוח גוף למתחילים, מוכרחים לדעת כי הגנטיקה תשפיע בצורה כזאת או אחרת. מדובר על משהו שלא נמצא בשליטתנו, ולכן אתם צריכים לקבל את הנושא הזה כמשהו שהוא קיים ואיתו צריך להתמודד.

תוך כמה זמן ניתן לראות תוצאות של אימונים?

כל מתאמן ירצה לראות תוצאות בשיא המהירות, כך התוצאות ידרבנו אותו להמשיך להתאמן בדיוק באותה עצימות. סיטואציות שונות מלמדות אותנו כי מתאמנים שלא מצליחים לראות תוצאות, עלולים בשלב מסוים אף לוותר על האימונים – או במילות אחרות להרים ידיים. אז אם אתם מתחילים לעסוק בעולם של פיתוח גוף, כדאי לכם לדעת מתי תוכלו להתחיל לראות תוצאות.

למען האמת אין תשובה חד משמעית לשאלה הזאת, ואצל כל מתאמן יהיה מדובר על תקופת זמן שהיא מעט שונה. ישנם מתאמנים שיוכלו לראות תוצאות אחרי מספר מועט של אימונים, ויש מתאמנים אחרים שיצטרכו לעבוד קשה על מנת לראות תוצאות. אך חשוב שתבינו כי אם אתם מתאמנים כמו שצריך, אין שום סיבה שלא תראו תוצאות – ולכן אסור לכם להרים ידיים.

מהן הסיבות השכיחות ביותר לעיכוב בתוצאות?

  1. הסיבה המשמעותית ביותר שבגללה מתאמנים שעוסקים בעולם של פיתוח גוף לא רואים תוצאות היא חוסר עקביות. אם אתם רוצים לראות תוצאות משמעותיות, אתם תהיו מוכרחים גם להתאמן בצורה עקבית ולא להפסיק.
  2. סיבה נוספת שהיא מנת חלקם של לא מעט מתאמנים מתחילים היא אימונים לא נכונים. אם לא תבצעו את התרגילים כמו שצריך ובכמויות הנכונות, אתם עלולים למצוא את עצמכם מדשדשים במקום. כך שחשוב מאוד להיות עם יד על הדופק.
  3. הסיבה השלישית היא הפסקת האימונים באופן גורף, סיטואציה שכמובן תחזיר אתכם לאחור. מדובר על מצב לא נדיר מאוד, וישנם מתאמנים כי מחליטים בשלב כזה או אחר כי העולם הזה לא באמת מתאים להם ולשגרת החיים שלהם.

האם מומלץ למתאמן להתאמן כל יום בשבוע?

גם לשאלה הזאת אין תשובה חד משמעית, אך כאשר מדובר על פיתוח גוף למתחילים המנוחה היא כלי משמעותי מאוד. לא מעט מתאמנים רואים במנוחה בתור האויב שלהם, אך בעצם מדובר על ידיד שאתם צריכים לחבק אותו ולתת לו את הכבוד הראוי. ישנם מתאמנים שאם הם לא ינוחו הם עלולים להגיע למצב שבו הם קורסים או שהם עלולים להביא את עצמם למצב של פציעה.

כך שאתם צריכים בעיקר להשיב לגוף שלכם, ולראות כמה הוא מוכן שתעמיסו עליו במהלך ימות השבוע. יכול להיות שתמצאו את עצמכם במצב שבו בשבוע אחד אתם תוכלו להתאמן כל יום, ובשבוע אחר אתם תהיו מוכרחים שיהיו לכם כמה ימי מנוחה – ימי מנוחה שבהם תוכלו לצבור כוחות לקראת האימונים בימים הבאים.

האם להתאמן עם מכשירים או עם משקולות חופשיות?

כל מאמן יכול לספר לכם סיפור אחר לחלוטין, ובתור כאלה שרק נחשפו לעולם של פיתוח גוף לא באמת תהיה לכם את היכולת לבחון מה נכון ומה לא נכון. אז צריך להודות על האמת, כי בתור מפתחי גוף מתחילים – אתם תוכלו לראות תועלת גם במכשירים וגם במשקולות חופשיות. כך שאין שום סיבה שתגבילו את עצמכם אך ורק לדפוס אימון מסוים.

מה היתרון שתוכלו להשיג על ידי שילוב מכשירים עם משקולות חופשיות? תוכלו להגדיל את מבחר התרגילים שעומדים לרשותכם, וכך תדעו שאתם לא תשתעממו מהר מאוד מהתוכנית שאותה אתם בניתם לעצמכם. חשוב מאוד שתעניינו ותאתגרו את עצמכם, כי רק כך תוכלו להביא את עצמכם למצב שבו אתם משיגים את המטרה הרצויה.

הם נשים יכולות להתעסק באימוני פיתוח גוף?

ישנה סטיגמה שאומרת כי רק גברים יכולים לפתח את הגוף שלהם, בעוד נשים צריכות להיות בעיקר חטובות. אך בשנים האחרונות ההגמוניה הזאת מתנפצת, ואנו יכולים לראות לא מעט נשים שגם הן מתעניינות בעולם של פיתוח גוף למתחילים. לא מעט נשים שעשו את המעבר מחיטוב לפיתוח הגוף, ורק מהחיוך שלהן ניתן להבין כי מדובר בהחלט נבונה במיוחד.

אתם צריכים לעשות מה שנראה לכם לנכון, ולעולם לא להקשיב למה שהסביבה אומרת. גם גברים וגם נשים יכולים לפתח את הגוף שלהם, אך בו בזמן הם גם יכולים לחטב אותו. כל אחד צריך לעשות את הבחירה על פי איך שהוא רוצה להיראות בעתיד, ולהבין כי כל מטרה באימונים היא מטרה ברת השגה.

האם צריך לקחת אבקת חלבון בכדי לראות תוצאות?

זוהי אחת מהשאלות הכי שכיחות שיש, וכל מי שהגיע למדריך על פיתוח גוף למתחילים בוודאי ירצה לקבל את התשובה לשאלה הזאת. אז עד כמה חשוב לקחת אבקת חלבון? האמת היא שזה בעיקר תלוי בכם, זה תלוי כמה חלבון אתם מכניסים לגוף ללא קשר לאבקת החלבון. אם אתם מצליחים להכניס כמות חלבון מספקת, אין שום סיבה אמיתית שתצטרכו לקחת אבקת חלבון אחרי האימון.

אז באילו מקרים אבקת החלבון יכולה לסייע למתאמנים בעולם של פיתוח גוף? היא תהיה רלוונטית במצבים שבהם ישנם מתאמנים שלא מצליחים להכניס לגוף את כמות החלבון הרצויה. במקרה כזה אבקת החלבון יכולה לסייע לאותו מתאמן להגיע לכמות החלבון הנדרש, מבלי שהוא יצטרך להגיע למצב שבו הוא דוחף אוכל לגוף – סך הכל מדובר על בחירה שאמורה להקל עליכם ותו לא.

קפיצה מהירה לנושא מעניין
בואו לקבל מעטפת שלמה של אימונים ותזונה שתותאם לכם אישית, כולל מעקבים וליווי אישי מלא עד למטרה שלכם!

עוד באותו נושא...

לקבלת התוכן הכי חם בעולם הכושר והתזונה