הוציאו את הילדים מהמסכים – אימון כושר לילדים!

הוציאו את הילדים מהמסכים - אימון כושר לילדים!

תוכן עניינים

אימון כושר לילדים ככה תוציאו את הילדים מהמסך ותכניסו אותם לפעילות גופנית בריאה.

זה לא סוד כי אחת מהבעיות המרכזיות של הילדים בעידן המודרני זוהי ההתמכרות הכרונית שלהם למסכים. אומנם כולנו חוטאים בהתמכרות מסוימת למסכים, אך אצל ילדים ברוב המקרים מדובר על רעה חולה של ממש. בעוד המבוגרים יודעים למצוא את האיזון הנכון בין עבודה לבין המסכים, אצל הילדים האיזון הזה איננו קיים כמעט באופן גורף. רוצים שהילדים שלכם לא יתנוון בישיבה אל מול המסך כל היום? אולי הגיע הזמן לחשוב על האפשרות של אימון כושר לילדים.

המועדות לחשיבות הגדולה של כושר גופני גבוהה מאוד, אך משום מה ישנו חשש להטמיע את המודעות הזאת גם אצל ילדים. אך תזכרו כי אין גיל לביצוע כושר, בשורה התחתונה הערכים שתטמיעו בילדים היום – הם יהיו הערכים שבהם הם ישתמשו גם כאשר הם יהיו אנשים בוגרים. כך שיכול להיות כי החשיבות של פעילות ספורטיבית אצל ילדים היא משמעותית יותר מאשר אצל מבוגרים.

אז רגע לפני שאתם מרימים ידיים או נותנים לילד לשבת שעות ארוכות אל מול המסכים, שווה לכם לקרוא את המאמר הבא. בעזרת מכללת מאסלו תוכלו לגרום לילדים למאת מהמסכים, ובו בזמן גם תוכלו לאפשר להם לשמור על כושר – כושר שיאפשר להם לקבל תועלת גבוהה במיוחד.

מאיזה גיל מוטב להתחיל אימונים לילדים?

מאיזה גיל מוטב להתחיל אימונים לילדים?
מאיזה גיל מוטב להתחיל אימונים לילדים?

אם בעבר היו אומרים כי אימוני כושר צריכים להגיע בעיקר בגילאים מתקדמים יותר, כיום אפשר לראות כי אימונים שכאלה משולבים בחוגים לגיל הרך. הדעה בעבר הייתה גורסת כי אימוני כושר עלולים לסכן את ההתפתחות של הילד, אך בפועל כל עוד האימונים מתבצעים כנדרש אין שום סיבה אמיתית לחשש או לדאגה.

מהסיבה הזאת ניתן להגיד כי אין גיל ספציפי שבו ניתן להתחיל אימוני כושר. אפשר למצוא בכל גיל את שיטת האימונים הנכונה, את שיטת האימונים שתאפשר למתאמן להוציא את המקסימום. זה לא משנה אם מדובר על ילד צעיר או על נער מתבגר, כל אחד יוכל להפיק את התועלת מהאימונים השונים.

מדוע אימון כושר לילדים עדיף על פני חוגים אחרים?

כמעט כל הילדים כיום נרשמים לחוגים שונים, מדובר על טרנד של ממש שלא פוסח על אף גיל. אך במקום שתרשמו את הילד לחוגים בנאליים שלא יתרמו לו דבר, אולי כדאי שתרשמו את הילד לאימוני כושר גופני עם מאמן כושר אישי. ברוב המקרים הילדים נהנים הרבה יותר מאימוני כושר אישיים, מאשר מחוגים שונים עם עוד עשרות רבות של ילדים.

בנוסף אימוני כושר מפתחים אצל הילדים עוד לא מעט תכונות חשובות אחרות, תכונות שבאמצעותן יוכל הילד ליישם את הרצונות שלו גם בעתיד. אימון כושר לילדים יכול להוות את נקודת המפנה בחייו של הילד, כאשר פתאום הוא יגלה על עצמו הרבה מאוד דברים שהוא לא היה מודע אליהם עד כה.

איך ניתן לבצע אימונים לילדים בצורה בטוחה?

  1. בכדי שיהיה ניתן לבצע אימון כושר לילדים בצורה בטוחה, מוטב כי התוכנית תתואם להם באופן אישי. לכל ילד יש את נקודות החוזקה שלו ונקודות החולשה שלו, ובכך שתוכנית האימונים תתואם לילד יהיה ניתן לבצע אותה ללא חששות – כי היא תפורה עבורו כמו כפפה ליד.
  2. לפני שמתחילים לעשות אימוני כושר לילדים, מוטב להתייעץ עם רופא ילדים שייתן את אישורו. ברגע שהאימונים מתבצעים אחרי אישור של רופא, תוכלו לדעת כי אין בהם שום סכנה אמיתית. אך ביצוע של האימונים ללא אישור חד משמעי מהרופא זה לא דבר אידיאלי, וכמובן שמדובר על מהלך שעלול להיות מסוכן.

הדרך האולטימטיבית להתמודד עם השמנה

עוד סיבה שבגינה אתם צריכים לשקול בחיוב את האפשרת של אימוני כושר לילדים היא כי מדובר על הדרך היעילה ביותר להתמודדות עם השמנה בקרב ילדים. לא מעט ילדים סובלים מהשמנת יתר, וכל מה שהם צריכים זוהי רק דחיפה אחת קטנה. פעילות גופנית תוכל לאפשר להם לעלות על מסלול טוב יותר, מסלול שיקרב אותם אל עבר אורח חיים בריא יותר.

עצם העובדה שלא מעט ילדים אינם יודעים מה נכון ומה לא נכון לאכול, ובנוסף לכך הם לא מבצעים פעילות גופנית סדירה – מביאה אותם למצב של השמנת יתר. בזכות אימון כושר לילדים והסבר מקיף על תזונה נכונה, יהיה אפשר לפתוח בפני אותם ילדים מסלול חדש – מסלול שהם לא היו מודעים אליו עד כה.

מהי העלות של אימון כושר לילדים?

עוד סוגיה שאתם בוודאי תרצו לשמוע את התשובה עליה היא סוגיית המחיר, הרי לא מעט הורים אינם רושמים את הילדים שלהם לאימוני כושר – רק בגלל שהמחיר גבוה. החדשות הטובות הן שאפשר לשלב אימוני כושר ילדים במגוון רחב של דרכים, העיקר שהם יבצעו את הפעילות הגופנית באופן סדיר. כך שזה בהחלט יכול להתאים גם עבור הילד שלכם.

האפשרות הראשונה והיקרה ביותר היא אימון אישי לילדים, אימון שיכול לעלות 80-150 ₪ לאימון, אך כמובן שמדובר על השיטה היעילה ביותר. אפשרות אחרת היא לבצע אימון כושר לילדים בקבוצות, אימון שעלותו תוכל להיות סביב ה-40-50 ₪ לאימון – כך שמדובר על הוצאה כספית יותר אידיאלית. כל הורה יוכל לבחור את שיטת האימון העדיפה על פי העלות שלה, ועל פי התועלת שהיא צפויה להביא עימה. 

היתרונות של אימון כושר אישי לילדים

לא מעט הורים לא רוצים להתפשר כאשר הם מחפשים אפשרות של אימון כושר לילדים, ולכן הם בוחרים ישר באפשרות של אימון אישי. מהם היתרונות הבולטים ביותר של אימון כושר אישי עבור ילדים?

  1. היתרון הבולט ביותר הוא שהילד מקבל יחס אישי מצידו של המאמן לכל אורך האימון, ולפיכך האימון יהיה הרבה יותר אפקטיבי. לא יהיו עוד הרבה ילדים שימשכו את תשומת הלב, ומכאן הילד יוכל להגיע לתוצאות הרצויות. תוכנית האימונים כולה נבנית על פי הרצונות ועל פי השאיפות של הילד בלבד.
  2. יש ילדים שקשה להם מאוד להסתדר בקבוצה, ולכן האפשרות של אימון כושר אישי היא האפשרות הטובה ביותר עבורם. כך הם ירגישו בנוח לשמור את כושר, ובו בזמן לא יחפשו תירוצים למה לא להגיע לאימונים. בחלק מהמקרים, האפשרות הזאת תהיה כמעט האפשרות היחידה שנמצאת ממש על השולחן.

היתרונות של אימון כושר בקבוצה לילדים

אפשרות נוספת שיכולה להיות רלוונטית כאשר אתם מחפשים אימון כושר לילדים, היא לאמן את הילד ביחד עם עוד קבוצה לא גדולה של ילדים. מהם היתרונות הבולטים ביותר של אימון כושר קבוצתי עבור ילדים?

  1. היתרון המובהק ביותר של אימון בקבוצה עבור ילדים הוא היכולת של הקבוצה לאתגר האחד את השני. כאשר יש ילדים שמתאמנים ביחד בתור קבוצה, הם עשויים לקחת האחד את השני אל קצה גבול היכולת – וזה בהחלט יכול להיות יעיל הרבה יותר.
  2. העלות הכספית של אימון כושר קבוצתי היא אטרקטיבית יותר בהשוואה לאימון כושר אישי. כך שאם אין לכם את היכולת להוציא סכומים גבוהים על אימונים אישיים, האפשרות של אימון קבוצתי יכולה מיד לעלות על הפרק.

ישנם סוגי אימונים שאפשר לקחת בחשבון בהם ניתן לשלב את הילד כמו לדוגמא אימון ab או אימון מסוג פול באדי (עבודה על גל הגוף).

נמאס לך לשרוף זמן ומאמץ בחדר כושר ולהשיג תוצאות בינוניות ולא מספקות?

הגיע הזמן לקחת את הגוף שלך לנקסט לבל ולראות תוצאות יוצאות דופן שגורמות לכל החברים להתחנן שתגלה להם את מה "הסוד" שלך.

תתחיל מלקבל במתנה תוכנית אימונים מקיפה בסגנון "פול באדי" שתיקח אותך יד ביד לגוף האלפא שלך – מלא את הפרטים שלך כאן:

ותתחיל את המסע ליום שבו תוכל להסתכל במראה ולהגיד "וואו!" 

אולי יעניין אתכם

בואו להתאמן איתנו

תוכנית אימונים אונליין שניתן לבצע בכל זמן ומכל מקום פשוט מתלבשים,מתחברים ומתחילים להתאמן.