אימון פול באדי – האימון שיכול לקחת אתכם קדימה

אימון פול באדי

חלק לא קטן מהמתאמנים עושים כל מאמץ על מנת לנסות לבין איזה תוכנית תהיה האידיאלית עבורם. נכון להיום קיימות לא מעט אפשרויות, ומכאן החשיבות בבחירת התוכנית הנכונה היא קריטית מאין כמותה. אם בעבר היה מדובר על בחירה זניחה, כיום בחירת תוכנית האימונים הנכונה היא חלק בלתי נפרד מההצלחה. אם אתם תצליחו לבחור את תוכנית האימונים הנכונה – אתם יכולים לעלות על דרך המלך.

בדיוק מהסיבה הזאת אנו רוצים לדבר אתכם על אימון פול באדי, שככל הנראה כבר יצא לכם לשמוע עליו לא פעם. בין אם אתם מתאמנים בתחילת הדרך ובין אם אתם מתאמנים מנוסים, חושב מאוד שתכירו את האימון הזה. כך תוכלו להבין האם הוא נכון עבורכם או שמא אתם צריכים לבחור בסוג אחר של אימון עבורכם.

המאמר הבא יציג בפניכם את כל האינפורמציה שאתם מוכרחים לדעת על אימון פול באדי, כך תוכלו להכיר אותו על בוריו. לאחר מכן יהיה לכם הרבה יותר קל לשים את האצבע על ההבדלים בינו לבין כל שאר האימונים המוצעים לכם. אפילו אם מאמן כושר בונה לכם תוכנית אימונים, חשוב שתדעו בדיוק על מה מדובר ומה היא כוללת בתוכה.

אימון פול באדי – מה זה בדיוק אומר?

כמובן שאם אתם מפרשים את השם מאנגלית לעברית, אתם בעיקרון יכולים להבין את השיטה שעל פיה האימון הזה עובד. מטרת האימון היא מטרה מאוד פשוטה, להביא את המתאמן למצב שבו הוא עובד על כל קבוצות השרירים באימון אחד בלבד. כלומר לא לפרק את האימון על פי קבוצות השריר השונות, אלא לדאוג כי תהיה עבודה על כל הקבוצות באימון אחד.

זהו בעצם ההבדל העיקרי בין סוג האימון הזה לבין כל שאר סוגי האימונים, וזה מה שהופך אותו להיות רלוונטי עבור לא מעט מאמנים. למי בדיוק האימון הזה יכול להתאים? את התשובה לשאלה הזאת, תוכלו למצוא ממש בהמשך המאמר – כך שכדאי תמשיכו לקרוא אותו.

האם אימון פול באדי יהיה יותר יעיל?

יש מאמנים שיגידו שאימוני פול באדי הם יותר יעילים, יש מאמנים אחרים שמעדיפים לאמן בשיטה המסורתית – ויש כאלה שבכלל אומרים שאין הבדל. כך שאם אתם מחפשים תשובה חד משמעית, ככל הנראה שלא תוכלו למצוא אותה. בסוף לכל מאמן ולכל מתאמן יהיו את העדפות שלו, וכל אחד גם יוכל לראות התקדמות בצורה שונה.

מה שכן עבור חלק מהאנשים אימוני פול באדי הם הבחירה הנכונה ביותר בגלל שהם יותר אינטנסיביים. כך שמבחינת אותם מתאמנים לפצל את האימון זה לא משהו שבא בחשבון, ומבחינתם אימון על כל קבוצות השרירים בגוף זוהי הדרך האידיאלית להתאמן – שוב לכל אחד יהיה את השקפת העולם שלו בנושא הספציפי הזה.

למי מתאימים אימוני פול באדי?

זה יכול להישמע מעט קלישאתי, אך בפועל אימון פול באדי יכולה להתאים לכל אחד. זה לא משנה אם מדובר על מתאמנים מנוסים שמתאמנים בקביעות או על מתאמנים מתחילים שעושים את הצעדים הראשונים שלהם. האימונים הללו יכולים להיות גם מעולים עבור ספורטאים מקצועיים שרוצים לשפר את היכולות השונות שלהם.

במבחן התוצאה אתם תוכלו לראות כי אחרי מספר אימוני פול באדי אתם תשפרו לא מעט אלמנטים שהייתם לוקים בהם בחסר. בין אם מדובר על הסיבולת שלכם תוך כדי אימון, על הטכניקה שבה אתם מבצעים את התרגילים השונים ואפילו על הזריזות של כל תרגיל. אתם יכולים להרגיש הרבה יותר טוב אחרי אימון שכזה בהשוואה להרגשה שתהיה לכם אחרי שתסיימו סוג אחר של אימון.

השוואה בין אימון FULL BODY WORKOUT לאימון AB

ההבדל העיקרי בין אימון פול באדי בין אימון AB הוא כמובן בתרגילים שאותם יבצע המתאמן בכל אימון. באימון FULL BODY WORKOUT העבודה תהיה על כל קבוצות השרירים בו זמנית, בעוד באימון AB ישנה הפרדה בין כל קבוצת שרירים – כך שבכל אימון מתרכזים אך ורק בקבוצת שרירים אחת.

בנוסף יש כאלה שיגידו כי עבור מתאמנים מתחילים אימון AB יהיה יעיל יותר, ומנגד עבור מתאמנים מנוסים אימוני פול באדי הם הבחירה הנכונה. אך כמובן שאין שום הוכחה שמצדיקה את זה, אך עדיין חשוב שתבינו כי לא מעט מאמנים בוחרים בשיטה הזאת. בסוף אתם אלו שתוכלו לבחור את שיטת האימונים שעושה לכם הכי טוב ואתם הכי שלמים איתה.

אימון פול בודי יכול להיות מאוד מגוון

אחת מהבעיות המרכזיות של לא מתאמן מתאמנים כי שהם מגיעים לאימון, אך מהר מאוד הם נשחקים. זוהי גם אחת מהבעיות של המתאמנים שמגיעים לאימוני פול באדי בשלב מסוים, האימון הופך להיות משעמם עבורם. השחיקה היא אויב מאוד משמעותי שתצטרכו להתמודד איתו, כך שתוכלו להוציא את המקסימום וגם להשיג את המטרה שאותה אתם מציבים לעצמכם.

החדשות הטובות עבורכם הן שאימוני פול באדי יכולים להיות מאוד מגוונים. האימונים הללו יכולים לכלול בתוכם לא מעט סוגים של אימונים, ותוכלו לשנות את תדירות האימונים בהתאם לחשק הספציפי שלכם. פעם אחת תוכלו להתרכז בקבוצת שרירים מסוימת ובפעם השנייה תוכלו להתרכז בקבוצת שרירים אחרת. שכך שבסוף היום תוכלו עדיין להתאמן על כל קבוצות השרירים, ולהשיג את המטרה שאותה אתם מציבים לעצמכם בתחילת הדרך.

למה לבנות אימון פול באדי בעזרת מאמן כושר?

אימוני פול באדי עשויים לקחת אתכם אל קצה גבול היכולת, ובו בזמן הם חייבים להיות מאוד מדויקים על מנת שתוכלו לראות תוצאות אפקטיביות. לכן אם אתם תבנו לעצמכם תוכנית אימונים, לא בטוח שתוכנית האימונים תוכל להוביל אתכם לנקודה הרצויה. בו בזמן תוכנית אימונים שנבנת על ידי מאמן כושר מקצועי, תוכל להיות הרבה יותר אידיאלית – והיא לרוב גם תביא תוצאות טובות יותר.

כמובן שלא מדובר על טענה גורפת, ויש מקרים שבהם מתאמנים יכולים לבנות לעצמכם תוכנית אימונים מפורטת ונכונה. אך הסיכוי הוא נמוך במיוחד, ולכן שווה להקדיש את הזמן לטובת ביצוע האימונים שנבנו על ידי מאמן, ולא אימונים שהחלטתם לבנות אותם באופן עצמאי – ואולי הם לא באמת מתאימים לכם או שאולי הם לא יהיו מתאימים לתוכניות שאותן אתם מתכננים לעצמכם.

לא רואים תוצאות באימון פול באדי? זוהי אולי הסיבה

הרבה מאוד מתאמנים מספרים כי הם לא מצליחים להגיע לתוצאות במהלך אימוני פול באדי. אך אם נודה על האמת, ככל הנראה האימונים עצמם הם לא הסיבה לכך שאותם מתאמנים לא מצליחים לראות תוצאות. הסיבה המרכזית היא שאותם מתאמנים ככל הנראה לא שומרים על תזונה נכונה, תזונה היא חלק בלתי נפרד מהצלחה בתוכנית – וללא תזונה נכונה לא תוכלו להגיע למצב שבו תראו תוצאות.

במקרים אחרים אולי התוכנית עצמה היא לא מספיק טובה, ומספיק שיהיה בתוכנית חור אחד קטן – ואתם עלולים למצוא את עצמכם במצב שבו לא תראו תוצאות. לכן חשוב להקפיד על תזונה נכונה, וחשוב מאוד לבנות תוכנית שתהיה מספיק מדויקת – כך תוכלו להגיע למצב שבו תהיו בטוחים שאתם ללא צל של ספק בדרך הנכונה.

קפיצה מהירה לנושא מעניין
בואו לקבל מעטפת שלמה של אימונים ותזונה שתותאם לכם אישית, כולל מעקבים וליווי אישי מלא עד למטרה שלכם!

עוד באותו נושא...

לקבלת התוכן הכי חם בעולם הכושר והתזונה